1 NİSAN’DA YÜZÜNÜZÜ VE VÜCUDUNUZU GÜLDÜRECEK 9 BİLGİ | İyi Beslen Mutlu Yaşa
nestle-social-media-header-facebook
Untitled-1  
IBMY_site_banner2  
İyi Yaşam Sözümüz  

1 NİSAN’DA YÜZÜNÜZÜ VE VÜCUDUNUZU GÜLDÜRECEK 9 BİLGİ

+ Favorilere ekle

Yılın en şakacı günü geliyor. 1 Nisan’da şakasız kalmanıza gönlümüz el vermedi ve iyi beslenip mutlu yaşayabilmeniz için size birbirinden sağlıklı öneriler hazırladık.

NESCAFE_GUN_28601 hak

1. 1 Nisan ve sizin aklınıza birilerine yapacak tek bir şaka bile gelmiyor mu? O zaman tek ihtiyacınız bir fincan kahve. Hem zihinsel performansınızı hem motivasyonunuzu artırır. Üstelik mis gibi kokusu ve sıcaklığıyla herkesin keyfini yerine getirir.

shutterstock_180079847

2. Arkadaşların arasını bozan “domates meyve mi sebze mi” tartışmasına son veriyoruz. Sebzelerle meyveleri ayırmanın en kolay yolu, içinde veya üzerinde tohum olup olmadığına bakmak. Tohum varsa meyve, yoksa sebzedir. Olmaz ama olur da 1 Nisan’da birisi sizi şaka yoluyla bu tartışmaya sokmak isterse artık cevabınız hazır.

shutterstock_344291792

3. Bir defineciye 300 yıl sonrası için 1 Nisan şakası yapmak isterseniz, bir bal kavanozunu sıkıca kapatıp kolay ulaşılamayacak bir yere gömün. Çünkü bal çok uzun süre dayanabilen bir besindir.

11986500_1044279145616723_4056559949719712412_n

4. 1 Nisan şakası yapmayı planladığınız biri için yanınızda mutlaka bir çikolata bulundurun. Aman diyelim şekeri düşmüştür, sinirleri gerilmiştir. Baktınız tersleyecek gibi, hemen uzatın çikolatayı, olaylar tatlıya bağlansın.

5. Salatalığın su oranı %96’dır. Susayan bir arkadaşınıza salatalık vererek gününü şenlendirip, en sağlıklı ama en az komik şakayı yapmaya aday olabilirsiniz.

6. Her şeye bir cevabı olan bitki mi olur? Olur. Brokoli gerçekten şaka gibi. Kan basıncınız mı yüksek? Brokoli! Kemiklerinizi mi güçlendirmeniz lazım? Marul! Lif alımınız mı yetersiz? Marul! Bu 1 Nisan’da spor salonunda protein takviyesi yapan arkadaşlarınızın dolaplarına brokoli bırakarak onları şaka yoluyla sağlığa davet edebilirsiniz.

7. Leonardo di Caprio’nun sonunda Oscar alabildiği filminin arkasında yatan, tüm dünyadan saklanan gerçeği söylüyoruz. Armut. Armut ki o soğuklarda bağışıklık sistemini dipdiri tutmuş, hem kalbine hem sindirim sistemine yardımcı olmuş, o açlıkta vitaminlerini de eksik etmemiş. Ayıyla niye kapıştı sandınız?  Şimdi bugün iş yerinde önemli bir toplantıya gidecek arkadaşınız masasına bir kilo armut ve filmden bir sahnenin fotoğrafını koyun. Bırakın bütün gün ne demek istediniz diye düşünsün.

shutterstock_380539378

8. Gençken çok süt içip, iyi beslendiğini bildiğiniz 1 Nisan şakacılarından çekinmeyin. Tamam, boyu biraz uzun olabilir, kemikleri iyi gelişmiş olabilir ama süt içen insandan zarar gelmez.

shutterstock_146471507

9. Sulu şakalardan vazgeçin, şakalananlara bir bardak su ikram edin. Hem sağlığımız hem de su kaynaklarımız için en güzelini yapın.

1 Nisan kutlu olsun!

Yorum Bırakmak İçin Yapmanız Gerekmektedir!