DÜNYA KADINLAR GÜNÜNDE BİR KAHRAMAN | İyi Beslen Mutlu Yaşa
nestle-social-media-header-facebook
Untitled-1  
IBMY_site_banner2  
İyi Yaşam Sözümüz  

DÜNYA KADINLAR GÜNÜNDE BİR KAHRAMAN

+ Favorilere ekle
thumbnail

Babe Didrikson’dan Sporda Başarılı Olmanın İpuçları

-Tüm hayatım boyunca, her şeyi herkesten daha iyi yapmaya çalıştım.

Yirminci yüzyılın efsanevi kadın atleti Babe Didrikson, 1911’de Amerika’da doğdu. Olimpiyatlardaki başarılarıyla kadınların neler yapabileceğini tüm dünyaya gösterdi. Başta Golf olmak üzere, basketbol, koşu, tenis, dalış ve yüzücülük gibi dallarda sadece ülkesini değil kadınları da temsil ederek birçok ödül kazandı.

Dünya Kadınlar Günü’nde, tarih yazan bir kadın olarak Babe Didrikson’ı sporda bu derece başarılı yapan nasıl bir çalışmaydı? İşte spor efsanesinden sporda başarılı olmanın ipuçları:

-Daha gençlik yıllarımda, büyüyünce ne olacağımı çok iyi biliyordum. Yaşamış en iyi atlet olacaktım.

Etkili bir çalışma rutini oluşturun

Haftada iki gün 20 dakika egzersiz yapmak bile tüm vücudunuzu forma girmesinde önemli etki yaratır.  Bunun yanında 2 dakikalık yürüyüş ve 2 dakikalık koşu, egzersizinizi destekleyecek, zaman kazandıran ve etkili yollardır. Bu şekilde bile kendinizi dinç tutabilirsiniz.

Mutlu edecek egzersizler yapın

Yalnızca eğlendiğiniz egzersizleri yapmalısınız. Ağırlık kaldırmayı sevmiyorsanız kendinizi yapmak zorunda hissetmeyin. Daha eğlenceli çalışma ve aktivitelerle de kilo verip vücudunuzu şekillendirebilirsiniz. Kolay ulaşılabilir egzersizler tercih edin. Tabii ki her gün kaya tırmanışı yapamazsınız ama her gün dans edebilirsiniz!

Vücut saatinize göre çalışın

En enerjik olduğunuz zamanlarda spor yapın. Sabah insanıysanız egzersizi sabahları yapılacak şekilde ayarlayın. Akşama doğru canlanıp neşeleniyorsanız, çalışmanızı akşamları ya da geceleri yapın.  En enerjik zamanınızda yaptığınız egzersizler en iyi sonuçları doğuracaktır.

İlham alın

Spor, aynı zamanda zihin işidir. Motivasyonunuzun yüksek kalması için diğer başarılı insanları ve vücutlarındaki değişimleri takip edin. Onlardan ilham alın. Nasıl çalıştıklarını, ne kadar çalıştıklarını öğrenin.

Yorum Bırakmak İçin Yapmanız Gerekmektedir!