RAHATLAMAK İÇİN YİYEBİLECEĞİNİZ 5 BESİN | İyi Beslen Mutlu Yaşa
nestle-social-media-header-facebook
Untitled-1  
IBMY_site_banner2  
İyi Yaşam Sözümüz  

RAHATLAMAK İÇİN YİYEBİLECEĞİNİZ 5 BESİN

+ Favorilere ekle
Nestlé_Bedenini Besle -Yedikçe rahatlamak için 5 besin

Bitkin hissettiğimizde kendimizi neşelendirmek için atıştırdığımız çok olmuştur. Nedenini pek düşünmeden yaptığımız bu hareket, bir şeyler yemenin bizi rahatlattığını içgüdüsel olarak bilmekten kaynaklanır. Ancak gerçek rahatlık, bilinçli olarak tüketeceğiniz besinlerde gizlidir.

Kendimizi stres girdabında bulduğumuzda, yaratıcılığımızın doruk noktası olması gereken anlarda aklımıza hiçbir şey gelmediğinde, beyin aktivitelerimiz durmuş gibi hissettiğimizde, kısacası rahatlamamız gerektiğinde bir mola verip bilinçli bir şekilde beslenmeliyiz.

Aslında rahatlamanın en hızlı yolu egzersiz yapmak olsa da, aşağıdaki besinlerle egzersiz yapamadığınız zamanlarda da rahatlığı yakalayabilirsiniz.

Kuşkonmaz

Buharda pişirip sos ve susamla salatanıza katın. İçeriğindeki B vitamini enerjik hissetmenize yardımcı olacaktır.

Avokado

Salatalarınızda ve sandviçlerinizde afiyetle yiyebileceğiniz bu yeşil meyve, içindeki sağlıklı yağlarla vücudunuz için gerçek bir stres karşıtıdır.

Kırmızı meyveler

Yaban mersini, çilek, böğürtlen ve ahududu, stresle mücadele eden C vitamini açısından oldukça zengindir. Alman bilim insanlarının 120 kişi üzerinde yaptığı araştırmaya göre, C vitamininin stres altındaki insanların kan basıncını düşürebildiği görülmüş.

Kurubaklagiller

Kurubaklagiller içerisindeki B vitaminleriyle enerjinizin yerine gelmesine yardımcı olacaktır.

Kurubaklagillerin sindirim sorunları yaratmaması için suda beklettikten sonra suyunu dökmeyi ve iyi pişirmeyi unutmayın.

Ceviz

Ceviz de çokça Omega 3 içerir. Günde 3-4 adet ceviz tüketerek vücudunuzdaki kolesterol ve yağ seviyelerini düzenleyebilir, bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir ve stresten uzak kalabilirsiniz.

Yorum Bırakmak İçin Yapmanız Gerekmektedir!