SONBAHARDA SAĞLIKLI KALMAK İÇİN İPUÇLARI | İyi Beslen Mutlu Yaşa
nestle-social-media-header-facebook
Untitled-1  
IBMY_site_banner2  
İyi Yaşam Sözümüz  

SONBAHARDA SAĞLIKLI KALMAK İÇİN İPUÇLARI

+ Favorilere ekle
sonbahar

SONBAHARDA SAĞLIKLI KALMAK İÇİN İPUÇLARI

Kısa günler, esintili havalar ve rengârenk yapraklar hoş geldi! Yeni mevsimi taze bir başlangıç olarak değerlendirmenin de tam vakti. Mayoları ve bikinileri kaldırıp kalınca kıyafetleri çıkaralım artık. Kendimize dikkat etmemiz gereken bir dönem bekliyor hepimizi. İşte sonbaharda sağlıklı ve mutlu yaşam için birtakım ipuçları:

Bol su içmeye devam edin

Yaz bitse de ve artık daha az susuzluk hissediyor olsanız bile bol su içmeyi ihmal etmeyin ki bağışıklık sisteminiz size minnettar kalsın. Hatta işin içine yoğurt da karıştırın ki, içerisindeki yararlı mikroorganizmalar sayesinde bağışıklık sisteminiz güçlendikçe güçlensin. Üstelik bağışıklık sistemine verdiğiniz önemi biraz daha artırarak, portakal, mandalina gibi turunçgillerdeki C vitamininden de faydalanın.

Eve kapanmayın

Yemyeşil yaprakları uzunca bir süre göremeyeceksiniz, o yüzden henüz etraf rengârenkken dışarı çıkıp temiz havadan mümkün olduğunca faydalanın. Böylece hem güneş ışınlarından kış için gereken D vitaminini sağlamış hem de temiz hava almanın getirdiği yüksek konsantrasyonu depolamış olursunuz ve fiziksel aktivitenizi artırmış olursunuz.

Yediklerinize dikkat edin

Artık yaz mevsiminde rahatlıkla ulaştığınız yiyecekleri  bulmakta zorlanabilirsiniz. O yüzden kışa hazırlanma kılavuzumuza bakarak konserveliklerinizi depolayın. Konserveliklerin, turşuların ve kurutulmuş yiyeceklerin yanında brokoli, pancar, havuç gibi farklı renkte besinler tüketmeye özen gösterin. (Yiyecekleri saklamanın 4 basit yolunu öğrenmek için tıklayın.)

Giydiklerinize de dikkat edin

Organik kıyafetler giyerek hem trende hem mevsime uygun olabilirsiniz. Aldıklarınızın etiketlerini okumayı ihmal etmeyin. Pamuk, kaşmir ve keten kıyafetler sizi serin havalardan koruyacak en sağlıklı seçenekler. Tabii yalnızca kıyafetlerinizi değil, nevresim takımlarınızı dahi organik kumaşlardan seçmeye çalışın.

Yorum Bırakmak İçin Yapmanız Gerekmektedir!