TARİHİ DEĞİŞTİREN KADININ GÜZELLİK SIRLARI | İyi Beslen Mutlu Yaşa
nestle-social-media-header-facebook
Untitled-1  
IBMY_site_banner2  
İyi Yaşam Sözümüz  

TARİHİ DEĞİŞTİREN KADININ GÜZELLİK SIRLARI

+ Favorilere ekle
20141026-RUBINSTEIN-slide-Z8JL-videoSixteenByNine1050

-Çok çalışmak, zihni ve ruhu kırışıklıklardan korur.

Helena Rubinstein, başarıları ve fikirleriyle tarihi değiştiren kadınlardan. “Ne hayat ama!” diyeceğiniz türden bir hayat yaşadı. Kozmetik kavramını bulan Polonyalı girişimci, yaptığı buluşlarla dünyayı güzelleştirdi. Avustralya’da çiftliklerde çalışırken, işçi kadınların yüzlerindeki güneş yanıklarını yanında getirdiği kremlerle iyileştirince, bu kremlerin üretimine başladı. 1908’de Londra’da açtığı güzellik merkeziyle büyük şöhrete kavuştu.

-Güzellik güç demektir.

Rubinstein’ın en bilinen güzellik sırrı öğleden sonraları en az bir saat uyumak. Ancak bunun için yeterli zamanınız yoksa diğer önerilerini de uygulayabilirsiniz:

Kuru ciltten kurtulmak için ya sabun kullanmayı bırakmalısınız ya da cildinizi kurutmayan, argan,  zeytin, sandal ağacı yağı ve badem özünden üretilen özel sabunlardan kullanmalısınız. Sabunlar teninizi canlı tutan vücut salgılarını salgılamanızı engeller.

Gülmek yüz kaslarınızı çalıştırır. Güldüğünüzde yanağınızda oluşan çizgi yaşınızı en belli eden çizgidir. Gençken güzel bir kıvrıma sahip olan bu çizgi yaşlandıkça deforme olur. Bu çizgiyi ilk haliyle korumanın en iyi yolu bolca gülmektir.

Yağlı ciltler için kullandığınız kurutucu kremden vazgeçin. Kurutucu kremler cildinizi daha da kötüleştirir.

Parlak veya koyu renkli rujlarda dudak kalemi kullanın. Böylece rujunuz etrafa yayılmaz ve dudak çerçeveniz temiz gözükür. Dudak kalemini uygulamadan önce rujunuzla birbirine harmanlayın ki dudağınız çevresinde tamamen ayrı renkte bir halka ile çevriliymiş gibi durmasın. O moda 90’larda kaldı ve geri gelmese de olur.

Yorum Bırakmak İçin Yapmanız Gerekmektedir!