İYİ BESLENMENİN EKONOMİK YOLLARI | İyi Beslen Mutlu Yaşa
nestle-social-media-header-facebook
Untitled-1  
IBMY_site_banner2  
İyi Yaşam Sözümüz  

İYİ BESLENMENİN EKONOMİK YOLLARI

+ Favorilere ekle
shutterstock_124354462

Ekonomik bir şekilde sağlık beslenmek mümkün müdür? Bir çok kişi sağlıklı beslenmenin pahalı olduğunu düşünmekte. Oysa ki, ekonomik bir bütçeyle yeterli ve dengeli beslenmek mümkün. Peki nasıl?

Uzun yıllardır et tüketiminin protein ihtiyacımızı karşılamanın tek yolu olduğu düşünülüyordu. Özellikle ekonomik sorunların protein eksikliği açısından büyük bir etken olduğuna inanılıyordu. Ama artık biliyoruz ki yüksek protein içeren bitkisel kaynaklar tüketerek de protein ihtiyacımızı karşılayabiliriz.

Nohut, fasulye, mercimek gibi kurubaklagiller, bulgur gibi tam tahıllar ve yağlı tohumlar bir sporcunun bile protein ihtiyacını karşılayabiliyor. Hem ucuz, hem de protein kalitesi oldukça yüksek olan yumurtayı da beslenmenizde eksik etmeyin.

Meyve ve sebzeleri mevsiminde tüketmeniz hem sağlığınız, hem de aile bütçeniz için oldukça önemli. Meyve ve sebzelerin hangi aylarda tüketilmesi gerektiği öğrenmek için “Beslenmede Doğru Mevsim” içeriğimize göz atabilirsiniz.

Önemli vitamin ve mineraller içeren bulgur, tam tahıllı ekmek, tam tahıllı kahvaltılık gevrek gibi tam tahıl kaynaklarına da beslenmenizde yer vermenizi öneririz.

Yorum Bırakmak İçin Yapmanız Gerekmektedir!