BAHAR RUHUNA UYGUN 10 KİTAP | İyi Beslen Mutlu Yaşa
nestle-social-media-header-facebook
Untitled-1  
IBMY_site_banner2  
İyi Yaşam Sözümüz  

BAHAR RUHUNA UYGUN 10 KİTAP

+ Favorilere ekle
shutterstock_282159788

Artık Biliyorum – Oprah Winfrey

“Her şey bir mucize, bir lütuf, bir fırsat olabilir. Yeter ki, siz öyle görmeyi bilin… Artık biliyorum… Ne verirseniz size geri gelir.”

Oprah Winfrey, her zaman tek başına ayakta durmayı bilmiş bir isim. Artık Biliyorum, içten, sahici, ilham veren ve mizah yüklü anlatımıyla okurların tekrar tekrar dönüp okumak isteyecekleri, hakikatlerle ışıldayan bir kitap.

Permakültür Bahçeleri – Toby Hemenway

Arka bahçenizde ya da balkonunuzda bir ekosistem yaratmak hem kolay hem de tatmin edici bir uğraştır. Kentte yaşayan insanlar için özel olarak tasarlanmış bu kitapla, elinizdeki balkon ya da bahçe ne büyüklükte olursa olsun permakültürün temel ilkelerini uygulayarak orayı daha çeşitli, daha doğal, daha üretken ve daha güzel hale getirebilirsiniz.

Sevgili İstanbul – Remzi Gökdağ

Safa Önal, Ara Güler, Hıfzı Topuz, Halit Kıvanç, Müjdat Gezen gibi daha bir çok isimle yapılan söyleşilerle, kentin baş döndürücü değişiminde bir gezintiye çıkacaksınız.

Aynı Yıldızın Altında – John Green

Hayatın anlamını bulmanın, aşık olmanın ve alınan her nefesin farkına varmanın öyküsü. On altı yaşındaki kanser hastası Hazel Grace’in birkaç yıl daha yaşamasını garanti eden tıp mucizesine rağmen hastalığı ölümcüldür ve konulan teşhisle birlikte yıldızlar, öyküsünün son bölümünü çoktan kaleme almıştır. Fakat Augustus Waters isimli yakışıklı bir sürpriz karakter, Kanserli Çocuklar İçin Destek Grubu’nda boy gösterince Hazel’ın hayatı bambaşka bir yöne sapar ve bu zeki çocuğun çekimine karşı koyamayan kızın öyküsü yeniden yazılır.

Acemi Yoginin Elkitabı – Esra E. Karaosmanoğlu

Yogaya başlamayı düşünen, mesafeli duran, hangi derecede olursa olsun yoga yapan herkes için bir başucu kitabı. Yoga hakkında en çok merak edilen, yanlış/eksik anlaşılan konuları mizahi bir dille anlatan bu kitapla, duruşlardan meditasyona, beslenmeden kamplara, yoga felsefesinden yoga çeşitlerine kadar yoga ile ilgili tüm konularda temel bilgi sahibi olurken keyifli bir okuma deneyimi yaşayacaksınız.

Eski Dünya Seyahatnamesi – İlber Ortaylı

Isfahan, Venedik, Kudüs, Kırım, Tokyo, Yemen, Barcelona, Bosna, Girit, Hindistan, Berlin, Japonya, Kafkasya, Türkiye… Günümüzün Evliya Çelebi’si İlber Ortaylı’nın dünya üzerindeki adımlarına eşlik ederken Eski Dünya düzeninin ülke ve şehirlerinin büyülü zamanlarına gidecek ve geçmişinizle yeniden buluşacaksınız.

Annem Olsa Ne Pişirirdi? – Ercan Erdoğan, Fatma Ekici, Zeliha Küçükturan

Annem Olsa Ne Pişirirdi? Anadolu kültürünün beslenme ve yemek tariflerini mevsimlik meyve ve sebze çeşitlerine uygun olarak sıralıyor.

Senden Önce Ben – Jojo Moyes

Geçirdiği motosiklet kazasıyla hayatı altüst olan Will uzun süredir karmaşık sorularla meşgul. Bu hayatta diğer insanları mutlu eden küçük şeyler ona biraz olsun keyif vermiyor. Çevresindeki tüm renkler birden griye dönmüş ve böyle bir umutsuzluk içindeyken yapabileceği tek şeyin hayatını sonlandırmak olduğunu düşünüyor. Peki, asık suratlı, aksi ve geçimsiz Will, Lou’nun rengârenk yaşamıyla karşılaşırsa neler olur? Mucizelere inanmıyorsanız durup bir kez daha düşünün…

Çocuklar için,

Charlie’nin Çikolata Fabrikası – Roald Dahl

Charlie; annesi, babası, iki ninesi ve iki dedesiyle, büyük bir kentin bitiminde, küçük bir tahta barakada yaşamaktadır. Yoksuldurlar. Charlie çikolataya bayılır, ama alacak parası yoktur. Biriktirilen parayla, yılda bir kez, küçük bir çikolata girer evlerine. Bu büyük kentte, Charlie’lerin evinden bile görülen, kocaman bir çikolata fabrikası vardır; dünyanın en ünlü çikolatalarını üretir. Günlerden bir gün, fabrikanın sahibi Bay Wonka, imparatorluğunu devredeceği bir varis seçmek için yarışma düzenlediğini açıklar; Charlie de adaylardan biridir…

Yorum Bırakmak İçin Yapmanız Gerekmektedir!