SEVİMLİ BİR DOST İLE MUHTEŞEM HAYATA BAŞLANGIÇ | İyi Beslen Mutlu Yaşa
nestle-social-media-header-facebook
Untitled-1  
IBMY_site_banner2  
İyi Yaşam Sözümüz  

SEVİMLİ BİR DOST İLE MUHTEŞEM HAYATA BAŞLANGIÇ

+ Favorilere ekle
shutterstock_250656241

Evcil hayvan sahiplenmenin fiziksel, zihinsel ve duygusal gelişimden sosyal becerileri artırmaya, hatta  bir takım hastalıklara yakalanma riskini azaltmaya kadar bir çok faydası var. İşte evinizi minik bir dost ile paylaşmak için birkaç sebep:

Fit kalmanın eğlenceli yolu

Eğer bir köpek sahibiyseniz, egzersizleriniz yürüyüşün ötesine geçer. Köpeğinizle birlikte koşabilir, bisiklet sürebilir, doğa yürüyüşlerine çıkabilir, Doga(köpekler için yoga) yaptırabilirsiniz. Konu spor olduğunda, köpekler gerçekten iyi birer kişisel eğitmen olabiliyor. Yapılan bir çalışmaya göre köpeklerini yürüyüşe çıkaran kişilerin obez olma olasılıkları köpek sahibi olmayanlara nazaran oldukça düşük.

Stresten kurtulmak için

Ev sevimli dostlarımız stresten arınmak için harika bir yol. Sevgi dolu minik arkadaşınız her sabah gelip sizi neşeyle uyandırsa, gününüz çok iyi başlamaz mıydı? Kimi zaman sınırsız sevgileri ile yalnızlığınızdan kurtaran bir kahraman, kimi zaman da söylediklerinizi coşku ile yapmaya çalışan bir öğrenci. Kendinizi iyi hissetmeniz için de sadece bir kere sarılmanız yeterli.

Alerjilere karşı

Yapılan bir araştırmaya göre bir evcil hayvan ile büyüyen çocuklarda, alerjik hastalıkların görülme sıklığı  azalabilmekte. Küçük dostlarımız ile aynı evi paylaşmak çocukların bağışıklık sisteminin gelişmesini destekleyebiliyor.

Sosyalleşmek için

Evde tüylü bir dosta sahip olmanın olmanın en iyi yanlarından biri de sosyalleşmeyi kolay hale getiriyor olması. Onlar ile pek çok muhteşem anıya sahip olabiliyor, haklarında anlatabilecek bir sürü hikaye biriktirebiliyorsunuz, bu yüzden uzun sohbetler başlatmak için de her zaman size yardımcılar. Sosyal becerilerinizi geliştirirken karşınızdaki kişi ile ortak nokta bulmakta hiç zorlanmayacaksınız. Siz de evcil bir hayvan sahiplenerek birlikte MUHTEŞEM bir hayata başlayabilirsiniz.

Yorum Bırakmak İçin Yapmanız Gerekmektedir!