SPOR YAPARKEN SIKILMAMANIZ İÇİN 6 ETKİLİ YÖNTEM | İyi Beslen Mutlu Yaşa
nestle-social-media-header-facebook
Untitled-1  
IBMY_site_banner2  
İyi Yaşam Sözümüz  

SPOR YAPARKEN SIKILMAMANIZ İÇİN 6 ETKİLİ YÖNTEM

+ Favorilere ekle
Spor Yaparken Sıkılmamanız İçin 6 Etkili Yöntem

Spor yapmakla ilgili aldığımız kararlardan çoğu zaman sıkılıp vazgeçiyoruz. Oysa kararlarımızı uygulamanın bizi rutin dışına çıkaracak eğlenceli yollarını bulabilirsek, sporu askıya almayı bırakabiliriz. Spor düzenimizin içine zamanın nasıl geçtiğini fark etmememizi sağlayacak şeyler sokarak bu sorundan kurtulabiliriz. Spor yapmayı keyifli hale getirecek önerilerimizi uygularsanız, sporun hiç de sıkıcı olmadığını göreceksiniz.

Şehir yürüyüşüne çıkın

Böylece bir taşla iki kuş vuracaksınız. Hem gidememekten şikayet ettiğiniz yerleri göreceksiniz hem de yaptığınız egzersizden zevk alacaksınız.

Sporu dışarı çıkarın

Havalar güzel olduğunda evinize yakın parklardaki koşu yollarını ve belediyenin koyduğu jimnastik aletlerini kullanarak hem temiz hava solursunuz hem de sosyalleşerek motivasyonunuzu artırırsınız.

Telefonunuzu kullanın

Akıllı telefonlarınıza indirebileceğiniz birçok spor uygulaması, yaptığınız sporla ne kadar kalori harcadığınızı, yediklerinizin besin değerlerini hatta kaç adım attığınızı bile gösterir. Bu bilgileri takip etmek size bir spor eğitmeniyle çalışıyormuşsunuz hissini verecek ve sizi mutlu edecek.

Yeni müzik listeleri hazırlayın

Spor yaparken müzik dinlemek, tempo tutarak çalışmak çok faydalıdır. Yaptığınız sporun temposuna göre müzik listeleri hazırlamak ve bu listeleri sürekli yenilemek hem ruhunuza hem bedeninize yarayacak.

Bir koşuya ya da macera yarışına katılın

Topluca yapılacak bir spor, dostça bir rekabet herkesi motive ederek sporu çok daha keyifli hale getirir.

Gerçekçi hedefler seçin

İdeal vücut olarak profesyonel bir sporcunun vücudunu örnek almak yerine daha basit hedeflerle başlayın. Tabi isterseniz, spor artık sizi sıkmamaya başladığında hayal kurduğunuz her şeye ulaşmak için çalışmaya başlayabilirsiniz.

Yorum Bırakmak İçin Yapmanız Gerekmektedir!