ADIM ATTIKÇA İÇİNDE YELLER ESEN AYAKKABILAR | İyi Beslen Mutlu Yaşa
nestle-social-media-header-facebook
Untitled-1  
IBMY_site_banner2  
İyi Yaşam Sözümüz  

ADIM ATTIKÇA İÇİNDE YELLER ESEN AYAKKABILAR

+ Favorilere ekle
Adimattikcaicindeyellereseneayakkabilar

Canımız ayaklarımız bütün gün o karanlık ve dar ortamda, vücudumuzun yükünü çekiyor. Zaman geçtikçe aşırı ısınan ayakların harareti bazen vücudumuzun kalanına etki edip, dikkat dağıtıcı hale bile gelebiliyor.

Ayakkabı seçiminin çok önemli olduğunu doktorlar yıllardır söyler, ancak doktorların teknik yanını övdüğü ayakkabılar genelde görünüş olarak oldukça çirkin olurdu. Artık ayakkabı üreticileri hem sağlığımıza hem görüntümüze iyi gelecek çok sayıda seçenek sunuyorlar.

Klimalı ayakkabılar, terleme ve üşümeden oluşan nemin en aza indirilmesi için yakın zamandan beri üretiliyor. Yani gelecek yaz aylarındaki kurtarıcılarımız onlar olacaklar. Bazen terletmeyen, terletse bile üşütmeyen bir kumaş cinsinden, bazen de ayakkabının içinde hava sirkülasyonunu sağlayan bir sistemle üretilen klimalı ayakkabılar sürekli koşturan çocuklar, çok çalışan yetişkinler ve hatta böyle bir yeniliğe özellikle ihtiyacı olan diyabet hastaları için gerçekten hayat kolaylatacak bir seçenek.

Klimalı ayakkabıların altında, üstünde ve yanlarında bulunan boşluklar sayesinde adım attıkça hava sirkülasyonu oluyor. Bu süper serinletici özellik yüzünden, ayakkabının kışın giyilmesi için pek mümkün değil. İlk üretildiğinde genellikle koşu ayakkabılarında kullanılan bu teknoloji artık günlük ayakkabılarda da kullanılıyor. Eskiden hayatı çile haline getirebilen ayakkabılar bu sayede artık ferahlık veren bir durumda.

Eskiden hafif ayakkabılarıyla övünürken “Sanki ayakkabısızım.” diyenler artık “Adım attıkça yeller esiyor ayakkabının içinde.” diyecek ve bu serinlik hem ayakları hem de yüzleri güldürecek.

Yorum Bırakmak İçin Yapmanız Gerekmektedir!