Hüküm ve Şartlar | İyi Beslen Mutlu Yaşa
nestle-social-media-header-facebook
Untitled-1  
IBMY_site_banner2  
İyi Yaşam Sözümüz  

Hüküm ve Şartlar

Nestlé Türkiye’nin bu resmi sitesi sağlıklı beslenme hakkında genel bilgiler sunmak üzere geliştirilmiştir. Bu sitede sunulan belgeler ve bilgiler yalnızca başvuru amaçlıdır.

Sitede bulunan içerik sürekli olarak güncellenmektedir. Nestlé Türkiye, web bilgilerini daima doğru ve güncel tutmaya gayret etmektedir ancak bilgilerin, metinlerin, grafiklerin, bağlantıların ve bu sunucudaki veya başka herhangi bir sunucudaki diğer nesnelerin içerik, doğruluk veya eksiksizliğini hiçbir şekilde garanti veya taahhüt etmemektedir.

Güncellemeler ve düzeltmeler nedeniyle, web materyalleri Nestlé Türkiye tarafından önceden bildirimde bulunulmaksızın değiştirilebilir. Şirketin yazılı izni olmaksızın web materyallerinin ticari olarak kullanılması yasaktır.

Metinler, tasarımlar, grafikler, arayüzler, çalışmalar veya kod(lar) ve bunların seçimleri ve düzenlemeleri dahil olmak üzere ancak bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla bu sitede yer alan tüm içerik (bundan böyle “Materyaller” olarak anılacaktır) Nestlé Türkiye’nin veya onun üçüncü şahıs Lisans Verenlerinin (bundan böyle “Sahipler” olarak anılacaktır) malıdır. Tüm ticari markalar ve ticari adlar (hep birlikte “Markalar”) Nestlé Türkiye’ye bu Markaları kullanması için hak ve izin veren üçüncü şahıs Lisans Verenlerin ticari markaları veya tescilli ticari markaları ve malıdır.

Materyallerin tek bir kopyası karşıdan yüklenebilir veya başka bir şekilde bu web sitesinden, yalnızca ticari olmayan kişisel kullanım için kopyalanabilir, ancak tüm telif hakkı ve diğer mülkiyet uyarıları değiştirilmeden tutulmalıdır. Bu web sitesinin herhangi bir kısmının başka herhangi bir şekilde kopyalanması, çoğaltılması, basılı olarak veya elektronik ortamda yayınlanması, iletilmesi veya dağıtılması yasaktır. Burada belirtilenler dışında hiçbir fikri mülkiyet hakkı kapsamında hiçbir şahsa hiçbir sarih veya zımni lisans veya hak verilmemektedir. Materyallerde değişiklik yapılması veya Materyallerin başka herhangi bir amaç için kullanılması Sahiplerin telif hakkı ve diğer mülkiyet haklarının ihlalini teşkil etmektedir. Sahipler, Materyalleri kullanmanızın Sahiplerin sahibi veya bağlı kuruluşu olmadığı üçüncü şahısların haklarını ihlal etmeyeceği hakkında garanti veya taahhütte bulunmamaktadır.

İşbu web sitesi, bu web sitesini kullanarak başka web sitelerine erişmenizi sağlayan köprü bağlantılar veya başka bağlantı yolları içerebilir. Nestlé Türkiye veya Sahipler, Nestlé Türkiye dışındaki bağlı web sitelerinin içeriklerinden sorumlu değildir ve bunlar hakkında veya bu tür bağlantıların kullanılması nedeniyle ortaya çıkabilecek zararlar için hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir. Bu web sitesinde kendisine bağlantıların sunulduğu web siteleri Nestlé Türkiye veya Sahiplerin kontrolünde değildir. Web sitesine bağlı diğer her türlü web sitesine erişimin riski kullanıcıya aittir.

Ayrıca, bu web sitesi ile başka herhangi bir web sitesi arasında herhangi bir bağın bulunması Nestlé Türkiye veya Sahipler tarafından herhangi bir materyal, madde, bilgi veya bağlı web sitesinin sahibi veya maliki hakkında bir kefalette bulunulduğunu göstermez ve bu şekilde anlaşılmamalıdır ve bu bağ, Nestlé Türkiye ve/veya onun bağlı kuruluşları/iş ortakları ile ilgili bağlı web sitesinin sahibi veya maliki arasında hiçbir ilişki veya kefalet oluşturmaz ve bu şekilde yorumlanamaz.

Sitenin kullanılması yoluyla herhangi bir materyalin/içeriğin karşıdan yüklenmesi veya başka bir şekilde alınması kendi iradenizdedir ve riski size aittir. Nestlé Türkiye’nin sunulan içerikte virüslere karşı tüm önlemleri almasına ve gereken özeni göstermesine rağmen Nestlé Türkiye ve/veya iş ortakları ve bağlı kuruluşları bu sitenin, sunucularının veya Nestlé Türkiye ve/veya onun iş ortakları ve bağlı kuruluşları tarafından gönderilen herhangi bir postanın virüs veya zararlı bileşenler içermeyeceğini garanti etmemektedir. Bilgisayar sisteminizde herhangi bir zararın meydana gelmesi veya herhangi bir kaybın ortaya çıkması halinde bundan Nestlé Türkiye ve/veya onun bağlı kuruluşları ve iş ortakları sorumlu olmayacaktır. Bilgisayar sisteminizde herhangi bir zararın meydana gelmesi veya verilerin kaybedilmesinden veya bu tür herhangi bir materyalin kullanılmasına bağlı diğer her türlü zarardan sadece siz sorumlu olacaksınız. Katılımcı ve üye olarak kendinizden başka hiçbir kişinin, kurumun, kuruluşun gizlilik hakkını, kişilik haklarını ya da yayın haklarını ihlal eden, fikri ve sınai mülkiyet hakları çerçevesinde korunan hiçbir bilgi ve metin iletme hakkınız yoktur. Yasal yükümlülük doğuran durumlarda, söz konusu sorumlulukları aldığınızı kabul etmiş olursunuz.

Site kullanıcısı olarak; suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek, yerel ya da uluslararası düzeyde yasalara ters düşecek bir durum yaratan ya da teşvik eden, her tür ve şekilde iletim dâhil olmak üzere; hiçbir tür yasadışı, tehditkâr, rahatsız edici, şiddet, terör, hakaret, küfür veya iftira içeren, küçük düşürücü, kaba, pornografik, rahatsız edici, siyasi, dini, tehdit, taciz ve hakaret içeren, ya da ahlaka, toplum düzenine aykırı, kişi ve/veya kurumların özel hayatına, şahsiyetine vesair haklarına zarar verebilecek “içerik”leri sitede üretemezsiniz. Bu içeriklerin Nestlé Türkiye veya Sahipler tarafından yayımlanması, kullanıcı tarafından seçilen kişilere gönderilmesi, iletilmesi, hukuka aykırı veya 3. kişilerin haklarını ihlal eden içerikler bakımından doğabilecek sorumlulukların Nestlé Türkiye tarafından yüklenildiği anlamına gelmez. Yayınlanmış olsa dahi hukuka aykırılıktan doğan her türlü, ceza, tazminat ve zararlar kullanıcılar tarafından karşılanacaktır.

Nestlé Türkiye’nin, sitede yayınlanan içerikleri veya sitedeki uygulamayı kullanarak üretilen ve kullanıcılar arasında iletilen içerikleri birebir denetlemek ve hukuka uygunluğunu onaylamak gibi bir zorunluluğu yoktur. Tüm katılımcılar bu kurallara ve ilgili mevzuata uygun davranmayı, başkalarının haklarına zarar vermemeyi, doğru bilgi vermeyi taahhüt ve kabul etmiş sayılırlar. Kurallara aykırı davranan kullanıcıların sayfaya erişimi engellenebilir.